Jusuf Dobra (JusaBond)
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Fjalët më infektuese në internet

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin


Posts : 36
Join date : 2009-09-15

PostSubject: Fjalët më infektuese në internet   Sun Oct 04, 2009 8:02 am

Gjasat më të mëdha që kompjuteri juaj të infektohet me virus i keni nëse me ndonjërën prej makinave të kërkimit të internetit shkruani fjalët "Free Music Downloads", "Lyrics" dhe "Screensavers", ka tërhequr vëmendjen kompania për siguri në internet McAfee.


Në të njëjtën rast McAfee ka theksuar se fjala e fundit është më e rrezikshmja, sepse 60 për qind e rezultateve të kërkimit në vete përmbajnë kode dashakeqe. Nëse klikoni në rezultatin për kërkimin e fjalës “free”, gjasat që të infektoni kompjuterin tuaj me ndonjë virus janë 21 për qind.

McAfee ka bërë ndarjen e fjalëve të rrezikshme edhe sipas kategorive. Gjithashtu, ekziston ndarja e fjalëve infektuese sipas shteteve, sipas të cilës ndarje britanikët duhet të janë të kujdesshëm me përdorimin e fjalës "Bebo", francezët me atë "poker", derisa spanjollët me "Anatomia de grey".

Nga personat e famshëm, para të gjithëve do të iu “infektojë” Brad Pitt, kështu që zonja, kujdes kur shkruani emrin e tij në tastierë dhe në makinë kërkimi.

By:Admin
Back to top Go down
View user profile http://vushtrria.4rumer.com
 
Fjalët më infektuese në internet
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» The day the internet died.
» WHAT WOULD YOU DO IF YOU HAD NO INTERNET?
» No power, no internet, no heat ..
» The danger of "lurkers and "lurking"
» Need zekrom, victini, darkrai, jirachi and menaphy

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Vushtrria Forum :: Informatikë dhe internet-
Jump to: