Jusuf Dobra (JusaBond)
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Virus në Facebook!

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin


Posts : 36
Join date : 2009-09-15

PostSubject: Virus në Facebook!   Sun Oct 04, 2009 8:00 am


120 milion antaret e facebook gjenden ne shenjester te nje virusi qe shfrytezon sistemin e shkembimit te mesazheve. Dhe nepermjet kesaj vjedh te dhena te rendesishme si psh: numrin e bankomatit kartes se kreditit.Virusi ka prekur deri tani nje nr te vogel anetaresh thote Bari Snit perfaqesues i facebook
Virusi i quajtur "Koobface" dergon msazhe tek e gjithe lista e miqeve te atij qe eshte infektuar me tituj qe terheqin vemendjen
Keto mesazhe u lejojne perdoruesve te vizitojne faqen e internetit e cila u kerkon te zbresin nje program i maskuar ky si psh: Flash Player i Adobe.
Nese perdoruesi zbret programin mer edhe virusin. Dhe kur perdoruesi perdor Google,Yahoo,MSN i vidhen te dhenat personale

Mar nga: news in.gr
Back to top Go down
View user profile http://vushtrria.4rumer.com
 
Virus në Facebook!
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Mai Multiverse Facebook Group!!!
» DEV PRO VIRUS CHECK WATCH OUT
» Society for Scale Modellers - IPMS Malta .. Facebook
» STW now on Facebook
» Facebook suggested post

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Vushtrria Forum :: Informatikë dhe internet-
Jump to: