Jusuf Dobra (JusaBond)
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Telefonat 'Mobile' - Teknologjia e fundit

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin


Posts : 36
Join date : 2009-09-15

PostSubject: Telefonat 'Mobile' - Teknologjia e fundit   Sun Oct 04, 2009 7:55 am

Motorola Motosurf A3100

Kompania amerikane Motorola ka prezantuar modelin e ri të smartphone të quajtur MOTOSURF A3100, i cili përdor ekran përshëndetës të bazuar në widgets.
Telefoni posedon ekran QVGA, të ndjeshëm në prekje, me madhësi prej 2.8 inçësh, i cili jep rezolucion prej 240 X 300 piksela, me anë të cilit surfimi në internet dhe shikimi i fotografive bëhet shumë i lehtë.

MOTOSURF A3100 përkrah quad-band GSM (850/900/1800/1900MHz) dhe triband UMTS (850/1900/2100MHz), si dhe për konektimin e shpejtë me HSPA dhe Wi-Fi.

Aty janë edhe Bluetooth 2.0 dhe slotët për dëgjuese pa tela.

Kamera me 3 megapikselë dhe autofokus është gjithashtu brenda, ndërsa të gjithë dokumentet e incizuara mund ti ruani në një microSD kartelë.


‘Sony Ericsson F305’ për argëtim të mirë

Krahas “Sony Ericsson F305” të ri me “Motion Gaming” (kontrollin e lojës me lëvizje), argëtimi bëhet vetë esenca e celularit. Krahas mënyrës horizontale të lojës, “F305” i mundëson përdoruesit që ta kontrollojë edhe aksionin me anë të lëvizjeve dhe zhvendosjes së celularit. Pra, celulari i ri nga “Sony Ericsson” theksin e ka vënë në lojë.Nokia N85
Nokia TV Receiver SU-33 WIphone


Shitësit “online” kanë filluar të marrin porosi për modelin më të ri të Nokia N97, pasi që tani kanë datën e saktë të daljes së këtij modeli në treg.

Njëkohësisht, ky telefon është ndër top-modelet e Nokia’s në kategorinë e smartphone’ëve.

Telefoni do të jetë në tregun evropian nga data 31 Mars, dhe do të shitet me çmim prej 540€ ose 720$, dhe përveç këtij lajmi, çmimi i telefonit është pak më i lirë seç ishte paralajmëruar më herët e që thuhej të kushtonte hiç më pak se 550€.

Deri më tani, çmimi i një telefoni të tillë nuk ka qenë më i ulët, mirëpo ne si shkak mund ta konsiderojmë krizën financiare në botë.

Telefonin mund të porosisni përmes faqes Play.com
Back to top Go down
View user profile http://vushtrria.4rumer.com
 
Telefonat 'Mobile' - Teknologjia e fundit
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Las Vegas/Mobile/Daytona Motocross
» Can I just say to all the Action Man Mobile Ops Forum guys that your my AM Friends
» Korean variety shows
» My Monte Carlo SS build
» SGCrawlers Workshops - Post photos of your RC Workshop / RC Garage

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Vushtrria Forum :: Informatikë dhe internet-
Jump to: