Jusuf Dobra (JusaBond)
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Barcoleta interesante

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin


Posts : 36
Join date : 2009-09-15

PostSubject: Barcoleta interesante   Fri Sep 25, 2009 7:33 am

-Cfare thote nje tropojan kur vete ne plazh dhe shikon qe uji eshte i ftohte?
- sa mire qe mora breke te trasha me vete!


Pse bjondina flen me vizore ? -qe me mat kohen sa ka flejt.

Pse bjondina e vnon sahatin ne plage
Sepse ka ni qe koha i sheron te gjitha

Cili osht dallimi ne mes 10 lopve dhe 3 bjondinave
Shtate

Pse presin 17 bjondina para hyrjes
E presin te 18-ten sepse eshte e ndaluar hyrja ner 18

Pse bjondina rri para pasqyres me sy mshel
Sepse ka qef mi pa veten tu flejt

Pse bjondina e la kuleten permi televizor
Per mi dal programi sa ma i pasur

Pse bjondina e lyn murin me farmacilin
Sepse doktori I ka thon mi ly vendin ku u vra

Pse bjondina e la kuleten permi televizor
Per mi dal programi sa ma i pasur

Pse bjondinat msojn n'ballkon ?
Qe kur ti vetin dikush ku ke studiu ato ja bojn "jasht

Dieta
Shkon ni skelet en ameltore edhe porosit ni torte.
Kamarieri e vet: A me shllag a pa shllag?
Normal qe pa shllag! A nuk pi sheh se jom tu majt diet a? I thot skeleti.


Puntori i nëndetses
Dy t’burgosen pe bisedojin: Për shka t’kan denu? Pe vet njoni.
Paj e kom thy ni dritare en pun.
Po a, e ku ki punu?
En nëndetse.


Hasa dhe Hysa me derrin
Ishin kan niher Hasa edhe Hysa edhe kishin pas ik prej burgut e policia tu i ndjek e shohin nje derr edhe i thot hasa hyses hip ti ne derr dhe une po e shty, hasa ja shtrengon derrit vesht edhe derri ben hrrrrr e i thot hys hip se dhezi.
Niset derri me hec e ndalet meni ven e con kemben tu shurr i thot hasa hys shtinja gishtin se e nxjerri benzinen.

Provimi

A e dha provimin?
Jo, rash.
S’pe t’ves a ra po a e dha provimin.

Paret e Birres

Hin ni shoqni en kafiq edhe njoni pe thot:
Shka pe doni me pi, un paguj.
Krejt lypin birra perveq Hajdarit qe tha mu n’van te birres ami paret.

Polici

Ni polic i SHPK-s pi nal njonin e pi ngermohet:
O qorr a nuk pi sheh driten e kuqe n’semafor a?
Po mer burr po ty nuk t’pash.


Last edited by Admin on Wed Sep 30, 2009 4:13 pm; edited 4 times in total
Back to top Go down
View user profile http://vushtrria.4rumer.com
arnokPosts : 19
Join date : 2009-09-23

PostSubject: hehehehehehehehee   Fri Sep 25, 2009 10:46 am

interesante keto tipike gjakovarce te shkrume
Back to top Go down
View user profile
 
Barcoleta interesante
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Vushtrria Forum :: Argëtime-
Jump to: