Jusuf Dobra (JusaBond)
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Nese nuk do te me shohesh me kurre

Go down 
AuthorMessage
arnokPosts : 19
Join date : 2009-09-23

PostSubject: Nese nuk do te me shohesh me kurre   Wed Sep 23, 2009 3:16 pm

________________________________
Nese nuk do me shohesh me kurre ....

Dhe nese nje dite nuk do te me shohesh, nese nje dite

po te sjell nga larg kete varg te bukur poezie

ashtu si enderova perhere te fluturoj ne gjoksin tend magjik

te kap ndjesite e endres te kap qetesine shpirterore

Ti sigurisht do me kujtosh nje dite

pasi lash nje fjale te gjdhendur

me pendet e mija shplodhur ne gjoksin tend qiellor

do me kujtosh ne ''kashten e kumtrit, ku mbeshtetem syte

dhe fjalet e dashurise i beme kaq here meteore!


___________________________________________
....pa udhetim.......Valezonte dallga perkundete faljen time ta vinte ne gjumin e madh

dhe zgjonte te shtrira dhembjet e kristalta te ndjesise femerore

une urejtjen sa here e bera nyje ne gisht

dhe grushtin shtrengova drejt kohes ta kthej kenge e melodi

ku te perkundja dhe njehere dashurite e trupit te bute qe krijoj edhe kafshen.

Valezonte e kthjellet dallga e ngrihej para meje e behej lot

o dhembje ..o Zot....

pse me rikthehesh pa qenie te gjalle ne grembon time

pse krijohesh urrejtje kur dashurine ke pikuar

ne krijimin e globit fatal, ti ke gabuar?

Perplaset dallga nga skaji ne skaj ne anijen e udhetimeve pa mua

nga dhera te largeta pa mallin me ngarkuar

po me nje grembo e mbushur ne urrejtje e faj

te mbyse qelizen kafshe me kaq dhembje krijuar

une eci...ne koh e ngrire me dhembje kafshimi ne trupin tim te brishte

nga krijesa ime coptuar.


____________________
Dua dhe njehere ....Nga cili kend me thuaj vehte, nga cili kend

te gjej perseri melodine e humbur

E heshtur para zemrave qe vuajn

une shkak pa dashur, ne ate trishtim

percjelle ne te lodhurat endra e shpresa te largesise

Sot, kerkoj dhe njehere te mbeshtes gishterinjte

deri ne dhembjet e derguara kohore tek shpirt i bukur i dashurise

Kendova heshtur me varg per ju kendova

sepse zeri mekur nga erera te cmendura na humbi shpesh ndjesite

kete kenge te cjerre pa dashur tani

te jem per ju dhembje dhe lot i ngrire si gur i padrejtesise

U lodhet e di ....une jo!

Kurre nuk do te lodhesha sikur edhe nje note melodie ta sillja

ne vallzimin tone qe zgjodhem ne kohe!


_______________________________
Ty qe me thirre ne beteje...Sa shpejt kerkove urrjejtjen dhe hakmarjen tende

mbi mua te dergosh

armet e dobeta te azgjese perdore pseudomik i vjeter

A thua u pasurove? apo ngele serisht me duart bosh!!!

Une arme kam shpirtin dhe dashurine

me keto te dyja shpesh gjej gjuh dhe me Perendine!

Po ''TI,,?
Back to top Go down
View user profile
 
Nese nuk do te me shohesh me kurre
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Vushtrria Forum :: Argëtime-
Jump to: