Jusuf Dobra (JusaBond)
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Si ta shpejtoni komjuterin tuaj?

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin


Posts : 36
Join date : 2009-09-15

PostSubject: Si ta shpejtoni komjuterin tuaj?   Tue Sep 15, 2009 6:46 pm

Se pari si rol kryesor qe luan ne shpejtesin e kompjuterit juaj eshte interneti.
Jan disa komponente qe nuk ju duhen per ti fshir ato ia bejm keshtu:


Menyra e 1


1)Shkojme Start
2)Pastaj RUN
3)Shenojme %temp% dhe klikojm OK
4)I selektojm te gjitha(CTRL+A) dhe i fshijme
Menyra 2

1)Shkojme Start
2)Pastaj RUN
3)Shenojme prefetch dhe klikojme OK
4)I selektojme te gjitha dhe i fshijm.

Menyra 3

Shpejtesimi i MENUVE

1)Shkojme RUN
2)Shenojme REGEDIT
3)E hapim HKEY_CURRENT_USER
4)Pastaj hapni CONTROL PANEL
5)Pastaj hapni DESKTOP
6)Klikoni 2 her tek "MenuShowDelay"
7)Dhe aty ku shkruan Value shenojeni numrin 100
8)OK
9)Mbylleni regedit dhe funksioni punon.

By:JusaBond
Admin
Admin
Back to top Go down
View user profile http://vushtrria.4rumer.com
 
Si ta shpejtoni komjuterin tuaj?
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Vushtrria Forum :: Te ndryshmet-
Jump to: