Jusuf Dobra (JusaBond)
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Tregimi per dy miq

Go down 
AuthorMessage
arnokPosts : 19
Join date : 2009-09-23

PostSubject: Tregimi per dy miq   Wed Sep 23, 2009 3:02 pm

Ky eshte nje rrefim per dy shoke te cilet po shetisnin ne shkretetire.
Gjate rruges fjalosen dhe njeri e godet tjetrin me shuplake. I godituri ndihet i fyer , mirepo hesht dhe ne heshtje shkruan mbi rere:
SOT MIKU IM ME I MIRE ME KA RENE SHUPLAKE.
Vazhduan te ecin ashtu derisa nuk hasen ne nje oaze. Ai te cilin e kishte goditur miku i vet sa nuk u mbyt duke u lare, mirepo miku i vet ia shpetoi jeten. Kur arriti qe te qetesohet pak nga frika, ai ne nje gur qe ishte afer gdhendi keto fjale:
SOT MIKU IM ME I MIRE MA KA SHPETUAR JETEN.
Ai i cili e kishte goditur e pyeti: Pse atehere kur te rash shuplake ti ate e shkrove ne rere, e kur te shpetova e gdhende ne gur?
Miku iu pergjigj:
"Kur dikush na ben keq , ate te keqe duhet ta shkruajme ne rere ne menyre qe ererat ta fshiejne, por kur dikush na e ben nje te mire, kete te mire duhet gdhendur ne gur qe asgje te mos mund ta fshiej."
MESOHU QE VRRAGET TI SHKRUASH NE RERE, NDERSA LUMTURINE NE GUR.
Back to top Go down
View user profile
 
Tregimi per dy miq
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Vushtrria Forum :: Argëtime-
Jump to: