Jusuf Dobra (JusaBond)
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Nje poezi per nipat

Go down 
AuthorMessage
arnokPosts : 19
Join date : 2009-09-23

PostSubject: Nje poezi per nipat   Wed Sep 23, 2009 2:44 pm

Ju burra po behni tashme,
trashegimtaret e gjakut e gjenit tim
loze e gjate do behemi
ju do te bartni miresine e atit tim
dhe ne shume breza qe do vijne...
sa te vegjel ishit dje
nipalanet e mi
sot...ecni shtigjeve te jetes vete
marshoni me menquri...
malli sa shume per ju me ka marre, lum nipat...
dje vec femije, sot cuna... neser burra...
lum une per ju...
Back to top Go down
View user profile
 
Nje poezi per nipat
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Vushtrria Forum :: Argëtime-
Jump to: