Jusuf Dobra (JusaBond)
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Imja melodi e pare

Go down 
AuthorMessage
arnokPosts : 19
Join date : 2009-09-23

PostSubject: Imja melodi e pare   Wed Sep 23, 2009 2:41 pm

IMJA MELODI E PARE

Ne vargun e shkruar,
nje ndalese per Ty, e mira Nene...
E shtrenjta e cmuar,
kam driten ne sy dhe bekimin
qe me ke dhene.

Me mall te paharuar,
derdh lotin vese ne brigje e lendina.
Atje mbledh e kam ne duar,
mimoza per Ty o nene, e lule trendelina.

Gjithmone e perjete,
dashuri pa fund o Nena ime je.
Une shpirtin bej det,
ne te per Ty, valet ngre, atje permbi re.

Keshtu te takoj o shpirti im,
mbi ylbere qiellore te shoh, drite ne amshim...
U thinja tani, kam rrudha mbi balle,
po jam une, dyvjecari qe me le atje, duke qare...
Ndaj me rrjedh ky varg per Ty, si lume e ujevare...
Mbi te derdh melodine, Nene,
o imja melodi e pare!
Te shoh tek afrohesh e me kendon dhe Ti,
nje kenge me kitare...
Eshte malli qe na bashkon, ne nje ze,
ky mall qe s'ka te ndare!


Hysen Cifligu
Florida
Back to top Go down
View user profile
 
Imja melodi e pare
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Vushtrria Forum :: Argëtime-
Jump to: